Pravidelné semináře

Seminář z diferenciálních rovnic

JČMF Olomouc a Katedra matematické analýzy a aplikací matematiky zvou na pravidelné semináře z diferenciálních rovnic. Jednotlivé přednášky semináře se konají nepravidelně, ale vždy v úterý od 13.30 hodin v posluchárně č. 5.068, podrobnější informace o programu na zimní semestr 2018/2019 najdete zde.

 

Seminář z aplikované statistiky

JČMF Olomouc a katedra matematické analýzy a aplikací matematiky zvou na seminář z aplikované statistiky. Jednotlivé přednášky semináře se konají nepravidelně, ale vždy v pátek od 10:00 v posluchárna č. 5.066, konkrétní informace najdete v tomto programu na zimní semestr 2018/2019.

 

Bayesovský seminář

Jiz tradičně bude v útery od 13:30 v místnosti 5066 probíhat Bayesovsky seminář. Rok 2018, jako každý rok končící osmičkou, se jistě ponese v duchu velkých změn v celé společnosti. Může se stát, že nám nakonec zůstane jen jediná jistota, a to že inferenci je třeba dělat správně, tedy Bayesovsky. A právě k tomu je zde náš tradiční pravidelný úterní seminář ze spravné, tedy bayesovské inference!

 

Speciální semináře

Základy statistického zpracování dat

V roce 2018 proběhne také kurz Základy statistického zpracování dat. Kurz je určen všem, kdo chtějí provádět kvalitní a validní statistické analýzy dat. Je vhodný jak pro ty, kteří se statistickou analýzou dat teprve začínají, tak i pro zkušené uživatele statistiky, kteří si potřebují své postupy ujasnit či potvrdit nebo chtějí konzultovat své problémy.

První část kurzu se uskutečnila 14. - 18. května 2018 v učebně 5.007 v pátém podlaží budovy PřF, 17. listopadu 12, Olomouc, pod vedením zkušených lektorů z naší katedry. Informace k prvnímu kurzu naleznete zde.

Druhá část kurzu - Pokročilé metody statistického zpracování dat - se bude konat v závěru roku 2018 a bude zaměřena na rozšíření a prohloubení znalostí statistických metod, které reflektují specifika jednotlivých oborů. Program sestaví pořadatelé dle požadavků a přání absolventů květnového kurzu.

Více se dozvíte na stránce kurzu, program již proběhlé první části kurzu najdete zde.