II. Výjezdový seminář katedry (2023)

Opět jsme se vydali obdivovat malebné okolí Kralického Sněžníku. Cílovou destinací pro náš seminář se tentokrát stal horský Penzion Balnea na samotném konci Chrastic. Počáteční nepřízní počasí jsme si nenechali zkazit náladu a jen co jsme se dostali do suchých ponožek, program mohl začít. Vyslechli jsme několik zajímavých přednášek od členů katedry, které určitě ostřílených druhákům rozšířili obzor a prvákům ukázali spoustu zajímavých odvětví a aplikací matematiky. Počasí naštěstí umoudřilo své vrtochy a my se vydali prozkoumávat krásy hadcového lomu Chrastického hadce. Semináři vévodila dobrá nálada a nespočet vzájemných pingpongových zápasů, které neznali poražené.  Děkujeme všem účastníků z řad studentů a členů katedry a těšíme se na příští rok! 

Výjezdový seminář katedry 2022

První dubnový víkend jsme společně se studenty bakalářského studia vyrazili na Výjezdový seminář Katedry matematické analýzy a apl. matematiky do podhůří Kralického Sněžníku.
Náplní semináře bylo studenty blíže seznámit s vědeckou činností členů katedry a zajímavými aplikacemi matematiky a v neposlední řádě také strávit čas se svými vyučujícími. Rozmary aprílového počasí nám zpestřili nejen sobotní procházku na rozhlednu Štvanice, ale také nedělní dopolední odjezd. Akce sklidila zejména u studentů velký úspěch.
Děkujeme všem účastníků z řad studentů a členů katedry a těšíme se na příští rok!