Letní škola matematiky

Letní škola matematiky je týdenní intenzivní kurz matematiky, který účastníky připraví na studium matematiky na přírodovědně zaměřených oborech na vysoké škole. Koná se každoročně před začátkem zimního semestru, a to přímo v prostorách Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Představuje možnost zopakovat si ty pasáže středoškolské matematiky, které budou studenti využívat během celého studia a bez nichž se v mnoha předmětech ani nelze obejít.

Letní škola matematiky se neustále vyvíjí a zdokonaluje. Každý ročník je tedy jedinečný, reagujeme totiž na náměty a připomínky účastníků předchozích ročníků. 

 

 

Aktuality

22. 6. 2022

Letní škola matematiky 2022 neproběhne.

17.6.2021

Je nám to líto, ale Letní škola matematiky 2021 neproběhne. Místo ní jsme se rozhodli na podzim zařadit oblíbené Vyrovnávací kurzy matematiky, které nemohly proběhnout na jaře. Cítíme, že jakási forma doučování matematiky bude letos potřeba více než jiné roky, proto jsme letos dali přednost Vyrovnávacím kurzům, které umožňují shrnout to nejdůležitější ze středoškolské matematiky před širším publikem.

26. 8. 2020

Vzhledem k současné nejasné a neustále se měnící situaci by letošní Letní škola matematiky 2020 nemohla proběhnout ve svém standardním formátu, a tudíž se organizátoři rozhodli letošní ročník ZRUŠIT.

6. 12. 2019

Byl stanoven termín pro osmý ročník Letní školy matematiky. Letní škola matematiky 2020 bude probíhat ve dnech

7. 9. - 11. 9. 2020.

Už přijímáme přihlášky na letošní ročník LŠM, takže neváhejte a přijďte si s námi nejen zopakovat středoškolskou matematiku, ale také se seznámit s budoucími spolužáky i studenty z vyšších ročníků.