Nacházíte se v sekci: Zájemci o studium

Stručné informace pro zájemce o studium

Zájemcům o studium naše katedra nabízí v současné době

  • 3 bakalářské tříleté specializace v rámci 1 studijního programu
  • 1 navazující magisterské program
  • 2 doktorské obory.

Všechny obory/specializace jsou zameřené na matematiku a různé aplikace matematiky, více informací o nich najdete v menu studijní obory a programy. Pokud nevíte, co Vám studium matematiky přinese, přečtěte si k čemu je dobré studovat matematiku (nejen) v Olomouci.

Dále se v této sekci webu dozvíte, jak je to s konáním přijímacích zkoušek a jaké nabízíme semináře a kurzy pro zájemce o studium u nás.

Pokud Vám informace z webových stránek nestačí nebo byste si rádi prohlédli prostředí, ve kterém působíme, můžete se přijít podívat na dny otevřených dveří, které se obvykle konají v listopadu a v lednu a zde se zeptat přímo na místě.

Odpovědi na své otázky můžete zkusít najít i mezi nejčastěji kladenými dotazy, kde lze novou otázku také zadat.

Video s představením naší katedry můžete shlédnout zde.

Poznámka: Pokud tápete v tom, co je to obor, specializace a program a jaké jsou mezi nimi rozdíly, tak nabízíme stručné vysvětlení. Dříve se akreditovaly studijní programy a v jejich rámci poměrně nezávislé obory. V rámci institucionálních akreditací se od roku 2019 akreditují studijní programy, které mohou ale nemusí mít specializace. Všechny specializace v jednom studijním programu musí mít společnou značnou část přemětů a jsou tedy spojeny těsněji než poměrně nezávislé obory. Jelikož akreditace všech studijních programů je pouze na vymezenou dobu, tak postupně na nový systém přejdou všechny programy. U novějších studijních programů tedy mluvíme o specializacích, u dříve akreditovaných programů mluvíme o oborech.


Katedra matematické analýzy a aplikací matematiky, 17. listopadu 12, 771 46 Olomouc
Kudy k nám | Tel.:+420 585 634 602, E-mail: kmaam@upol.cz
tvorba webu Winternet