Veletrh vědy a výzkumu 2017

I v tomto roce se Katedra matematické analýzy a aplikací matematiky zapojila do akce Veletrh vědy a výzkumu. Tentokrát to připadlo na pátek 16.6.2017. Kromě již klasického řešení drobných logických úloh jsme pro návštěvníky nachystali i několik novinek. Soutěživě naladění jedinci měli možnost změřit své síly v různých matematických soutěžích a hrách. Někteří lámali rekordy v počítání na čas, jiní se rádi prošli po obrovském herním plánu a zkusili si, zda se dokážou dostat do cíle. Pro ty účastníky veletrhu, kteří se nebojí výzev a chtějí si vyzkoušet něco nového, jsme připravili úplnou novinku: Únikovou místnost matematika Epsilóna. O tuto atrakci byl neuvěřitelný zájem, některé soutěžní týmy čekaly na svou šanci i několik desítek minut a na vstup do únikové místnosti se dělal pořadník. Ukázalo se, že v některých návštěvnících dřímá skrytý talent, neboť v únikové místnosti neplánovaně nalezli i nemálo taháků, které si tam za posledních několik let poschovávali studenti UP při psaných zkouškách a zápočtech. Za všechny pedagogy děkujeme!

A kdo měl tento stánek na svědomí? S neustále proudícími davy žáků a studentů základních a středních škol se potýkaly Hana Laštovicová, Lucie Kawecká, Helena Cibulková, Markéta Vodičková a Sabina Bernátková. Autory plakátu k únikové hře byli Hanuš Hanečka a Hanka Krakovská a za celou myšlenkou únikové hry stál Lukáš Konopka (děkujeme i za zapůjčení speciálních přístrojů pro hru nezbytných). Odborný dozor nad tím vším chaosem a veškeré potřebné vybavení zařídila kolegyně doktorka Burkotová (moje maličkost se schovávala v únikové místnosti a tetelila se blahem nad tím, jak si ostatní lámou hlavu nad nachystanými úkoly :-) )

I.