Noc vědců 2017

Dne 6. 10. 2017 proběhla na Přf UP v Olomouci Noc vědců. Vše to vypuklo v šest hodin večer a končilo se až po půlnoci. I naše katedra tam měla svůj stáneček Matematika - Počítáme s tebou!.

Ti nejmenší návštěvníci se již tradičně pokoušeli otevřít truhlu s pokladem. Stačilo k tomu vyřešit několik úkolů, získat správný kód zámku, pak si počkat, až se u truhly s pokladem uvolní místo a vybrat si slaďoučkou odměnu. Pro ty větší účastníky jsme měli připravenu novinku. Po velkém úspěchu z jara 2017, kdy jsme návštěvníkům poprvé nabídli možnost zkusit si únikovou hru, jsme tuto hru zařadili i na Noc vědců a zprostředkovali ji tak dalším zájemcům. Našli se odvážlivci, co přijali tu výzvu, prošli všemi nástrahami únikové místnosti šíleného matematika Epsilóna a nakonec i unikli. Gratulujeme!


Děkuji všem mým věrným spolupracovníkům: Hance Laštovicové, Lucce Kawecké, Heleně Cibulkové a Kristýně Sklenářové za neúnavný boj v první linii, Hance Krakovské za ty nádherné netopýry, kteří dodali našemu stánku tu správnou atmosféru, Hanušovi Hanečkovi, který jako neúnavná spojka běhal mezi jednotlivými stanovištěmi a celou akci natáčel na video (k dispozici na FB stránce Letní škola matematiky i na Youtube) a v neposlední řadě děkuji mé spoluorganizátorce Janě Burkotové, která na všechno dohlížela a chystala únikovou místnost, když jsem na poslední chvíli vymýšlela novou finální zkoušku matematika Epsilóna :-)

I.