I. Výjezdový workshop aplikované matematiky

První výjezdový workshop aplikované matematiky je úspěšně za námi. Ve Stříbrnicích v podhůří Kralického Sněžníku jsme strávili tři dny plné aplikované matematiky. Naši zahraniční i domácí hosté pro tento seminář byli Hiba Nassar, Richard Andrášik, Michal Pešta a Matúš Maciak. Domácí pracoviště nemohl reprezentovat nikdo jiný než samotný vedoucí workshopu Karel Hron následovaný svou doktorandkou Ivanou Pavlů. I přes nepřízeň počasí, kdy by ani psa nevyhnal, jsme si nemohli odpustit pěší výlet. A za mlhou hustou tak, že by se dala krájet, na nás čekala Horská Chata Návrší. Třídenní workshop uplynul jako voda a nám nezbývá než se těšit na příští rok.

 

PS: Hrdinný průzkumník Honza Tomeček při zpáteční cestě využil diplomatického talentu a místní rohaté obyvatelce vysvětlil, že náš přechod přes jejich území je pouze jednorázovou záležitostí a v budoucnu se již nebude opakovat. Díky tomu jsme bez újmy na těle i duši zdolali cestu na vlak.  

II. Výjezdový workshop aplikované matematiky

Začátek listopadu opět patřil tradičnímu Výjezdovému workshopu aplikované matematiky. Tentokrát nás podzimní větry zavály do horského Penzionu Balnea v Chrasticích. Pozváni na tento seminář přijali mistři svého řemesla. Přednášejícími pro tento ročník byli Radek Kučera, Tomáš Krátký, David Kraus, Stanislav Nagy, Daniel Hlubinka, Jana Heckenbergerová a Jan Koláček. Za domácí stranu sedmici statečných doplnil Ondra Vencálek. Jak už se začíná stávat naším zvykem, počasí nám ani tentokrát nepřálo.  Dobrou náladu semináře, se ani přes páteční celodenní déšť, zkazit nepodařilo a místo obdivování chrasticích krás, jsme uspořádali mezinárodní turnaj smíšených dvojic ve stolním tenise. Páteční večer patřil cestovatelskému okénku Ondry Vencálka, který nás vzal na zajímavá místa, kam ho zaválo studium a vědecké bádání. Cestovatelské okénko sklidilo velký úspěch a nám nezbývá než doufat, že na dalším semináři se opět někdo další ujme role světaznalého průvodce.

Děkujeme všem přednášejícím a účastníkům semináře a dalšímu semináři přejme zdar!