Workshop Teorie a praxe statistického zpracování dat

Oznámení se základními informacemi si můžete stáhnout zde.

Naučit se efektivně získávat z dat relevantní informace, správně analyzovat a interpretovat výsledky a seznámit se s novými metodami statistického zpracování dat, to vše je cílem odborného výjezdního workshopu Teorie a praxe statistického zpracování dat, kteří organizují členové katedry matematické analýzy a aplikací matematiky. Již osmý ročník workshopu se tradičně uskuteční v podhůří Králického Sněžníku ve dnech 21. - 23. listopadu 2019. Tentokrát bude workshop probíhat v Nové Senince (Staré Město pod Sněžníkem) v chatě Nová Seninka. Workshop je určen studentům matematiky a aplikované matematiky (především navazujícího a doktorského studia) a všem ostatním na PřF UP, kteří mají o problematiku statistického zpracování dat zájem.

Workshop bude začínat ve čtvrtek 21. 11. 2019 odpoledne. Doprava na místo konání akce bude hromadná. V rámci workshopu je plánován výlet do okolí Nové Seninky.

Předběžný program: Teoretické a praktické aspekty statistického zpracování experimentálních dat. Účast na workshopu potvrdili (v abecedním pořadí) Aneta Andrášiková z PřF UP Olomouc, Houyem Demni z University of Cassino and Southern Lazio, Daniel Dostál z FF UP Olomouc https://psych.upol.cz/nc/kontakty/vizitka/empid/20027404/, Tomáš Fürst z PřF UP Olomouc https://kma.upol.cz/vizitka/furst/, Jana Kramulová z ČSÚ Praha, Dominika Mikšová z TU Wien, Valentin Todorov z UNIDO Wien https://www.researchgate.net/profile/Valentin_Todorov, Ondřej Vencálek z PřF UP Olomouc https://kma.upol.cz/vizitka/vencalek/ a Petra Vidnerová z ÚI AV ČR Praha http://www.cs.cas.cz/~petra/.

Finální program: Podrobný rozpis programu najdete v tomto souboru.

Registrace na workshop probíhá odesláním závazného registračního mailu (předmět "Workshop Nová Seninka 2019") na adresu eva.fiserova@upol.cz do vyčerpání kapacity workshopu, nejpozději do 11. 10. 2019. Po registraci obdržíte bližší organizační informace. Do vyčerpání kapacity je účastníkům pobyt na workshopu hrazen.

Těšíme se na Vaši účast.

Organizátoři Eva Fišerová a Karel Hron

 

Předchozí ročníky

2018 Kunčice - oznámení, program

2017 Hynčice pod Sušinou - oznámení, program

2016 Chrastice - oznámení, program

2015 Pusté Žibřidovice - oznámení, program

2014 Velké Losiny - oznámení, program

2013 Dolní Morava - oznámení, program

2012 Velké Losiny - oznámení, program