Veletrh vědy a výzkumu Univerzity Palackého

06.červen 2019

Ve dnech 7. a 8. června 2019 se koná osmnáctý Veletrh vědy a výzkumu Univerzity Palackého, jehož zaměření letos souvisí s ochranou Země, a na to, co každý z nás může udělat pro její záchranu. Různé aktivity budou probíhat v budově přírodovědecké fakulty v pátek od 9 do 15 hodin a v pátek od 9 do 17 hodin i v sobotu od 9 do 18 hodin v Pevnosti poznání a přilehlé botanické zahradě. Součástí programu bude také soutěž, ceny do ní věnoval Olomoucký kraj a statutární město Olomouc vstup je zdarma. Více o programu na najdete zde.
Do akce se s mottem Matematika – počítáme s tebou! zapojí i Katedra matematické analýzy a aplikací matematiky. Dokážeme pomocí matematiky zmírnit dopad člověka na přírodu a pomoci zachránit planetu? Přijďte vyzkoušet sílu optimalizace a rozhodování a zasoutěžit si v řešení úkolů a hádanek.
Aktualizace: Podrobnější informace o dění na stánku katedgry a fotogalerii najdete zde.