Nový předmět "Inovační procesy startupového světa"

18.únor 2022

Naši civilizaci pohánějí vpřed technologie a inovace, které se ve zcela nečekaných chvílích zrodí někde v garážích či sklepeních podivínských vynálezců. Spalovací motor, kulomet, žárovka, lodní chronometr, mikroskop, knihtisk – každý z těchto vynálezů obrátil svět naruby. A za každým z nich je příběh člověka, který měl nápad, vizi, odhodlání a dostatek vytrvalosti, aby svoji vizi dotáhl až do praktického a komerčně úspěšného produktu.

Bohužel kreativita, samostatnost, odhodlání a vytrvalost nepatří zrovna k těm vlastnostem, které české vysoké školy u studentů rozvíjejí. Domníváme se, že je nejvyšší čas to poněkud změnit, a proto nabízíme studentům Přírodovědecké fakulty nový předmět s názvem „Inovační procesy startupového světa“, který si můžete zapsat již v tomto letním semestru pod zkratkou KMA/IPSS. Předmět vychází z úspěšného projektu Soutěž&podnikej, za kterým stojí Martin Vítek.

V sedmi odpoledních blocích se naučíte vyhledat příležitost pro podnikání, prototypovat a validovat vaše nápady, vytvořit finanční plán, prezentovat svůj podnikatelský plán před svými kolegy, ale i před zkušenými zástupci podnikatelské sféry. Všichni zájemci z řad studentů Přírodovědecké fakulty jsou vítáni.

Kdyby dnes Karel IV vstal z mrtvých, jediné instituce, které by v dnešním světě bezpečně poznal, by byly kostely a univerzity. Dlouhá a slavná tradice je sice fajn, ale přece jen je někdy rozumné se pohnout vpřed.

Tomáš Fürst