Celostátní kolo SOČ

28.červen 2016

38. ročník celostátního kola soutěže Středoškolské odborné činnosti se konal od 17. do 19. června v Hradci Králové. Celé soutěže se letos zúčastnilo 1 533 studentů středních škol a gymnázií, do celostátního kola bylo vybráno 284 studentů, kteří zde obhajovali své práce před 18 odbornými porotami složenými z předních českých odborníků. Do celostátního kola v oboru Matematika a statistika se probojovali i tři studenti středních škol, jejichž práce vznikly pod vedením školitelů z naší katedry.
Jakub Dostál, student druhého ročníku Slovanského gymnázia Olomouc, získal třetí místo s prací "Nový způsob simulace šíření epidemie ve společnosti", kterou vypracoval pod vedením Tomáše Fürsta. Monika Machalová, která je také studentkou druhého ročníku Slovanského gymnázia, se umístila na 14. místě s prací "Optimalizace roznášky tiskovin" vedenou Pavlem Ženčákem. Petr Sedláček z Gymnázia Kroměříž pod vedením Ondřeje Vencálka obsadil 16. příčku s prací "Matematická analýza hazardních her".
Další podrobnosti najdete v článku v Žurnálu UP, kompletní výsledky soutěže SOČ najdete zde.