Nacházíte se v sekci: Věda, výzkum, projekty » Popularizace » Noc vědců 2017

Noc vědců 2017

Dne 6. 10. 2017 proběhla na Přf UP v Olomouci Noc vědců. Vše to vypuklo v šest hodin večer a končilo se až po půlnoci. I naše katedra tam měla svůj stáneček Matematika - Počítáme s tebou!.

Ti nejmenší návštěvníci se již tradičně pokoušeli otevřít truhlu s pokladem. Stačilo k tomu vyřešit několik úkolů, získat správný kód zámku, pak si počkat, až se u truhly s pokladem uvolní místo a vybrat si slaďoučkou odměnu. Pro ty větší účastníky jsme měli připravenu novinku. Po velkém úspěchu z jara 2017, kdy jsme návštěvníkům poprvé nabídli možnost zkusit si únikovou hru, jsme tuto hru zařadili i na Noc vědců a zprostředkovali ji tak dalším zájemcům. Našli se odvážlivci, co přijali tu výzvu, prošli všemi nástrahami únikové místnosti šíleného matematika Epsilóna a nakonec i unikli. Gratulujeme!


Děkuji všem mým věrným spolupracovníkům: Hance Laštovicové, Lucce Kawecké, Heleně Cibulkové a Kristýně Sklenářové za neúnavný boj v první linii, Hance Krakovské za ty nádherné netopýry, kteří dodali našemu stánku tu správnou atmosféru, Hanušovi Hanečkovi, který jako neúnavná spojka běhal mezi jednotlivými stanovištěmi a celou akci natáčel na video (k dispozici na FB stránce Letní škola matematiky i na Youtube) a v neposlední řadě děkuji mé spoluorganizátorce Janě Burkotové, která na všechno dohlížela a chystala únikovou místnost, když jsem na poslední chvíli vymýšlela novou finální zkoušku matematika Epsilóna :-)

I.

U stánku KMAU stánku KMA 2U stánku KMA 3U stánku KMA 4U stánku KMA 5U stánku KMA 6U stánku KMAU stánku KMAU stánku KMAU stánku KMAU stánku KMAU stánku KMAU stánku KMA

Katedra matematické analýzy a aplikací matematiky, 17. listopadu 12, 771 46 Olomouc
Kudy k nám | Tel.:+420 585 634 602, E-mail: kmaam@upol.cz
tvorba webu Winternet