Nacházíte se v sekci: Zájemci o studium » FAQ

FAQ

Nenašli jste odpověď na svou otázku? Zeptejte se nás.

Váš dotaz: *

Vaše jméno: *

Vaše e-mailová adresa: *Kde se dozvím, jak to chodí na UP?

Studenti prvních ročníků dostávají u zápisů tištěný bedekr KudyKam - průvodce prváka. Můžete si jej však i stáhnout z universitních stránek v sekci UP > Studenti > Průvodce > Praktické rady, ve které najdete i další užitečné informace. Zájemcům o studium jsou také určeny stránky www.univerzitnimesto.cz.

Jak a kdy mám podat přihlášku?

Přihlášky se podávají elektronicky prostřednictvím tzv. E-přihlášky. Termíny pro podání přihlášek (v roce 2021 je to do 15. března 2021), náležitosti přihlášek, termíny konání (případných) přijímacích zkoušek a další informace o přijímacím řízení se dozvíte na stránce věnované přijímacímu řízení na webu naší fakulty. Pokud Vám informace z této stránky nestačí, tak se můžete informovat na studijním oddělení naší fakulty.

Proč studovat Aplikovanou matematiku právě v Olomouci?

Univerzita Palackého je druhou nejstarší univerzitou v České republice. Aplikovanou matematiku jsme však postavili tak, aby držela tempo se současnými technologiemi. Těšit se tak můžeš na zajímavé studium v krásném městě.

Budu se muset učit vzorečky?

Ne tak docela. Matematika slouží k řešení praktických problémů, nikoliv k mechanickému zpracování zadání. Klademe důraz na to, aby bylo studium maximálně praktické na záživné. Spíše než znalost vzorečků je důležité pochopit principy, které za nimi stojí.

Chci se přihlásit na bakalářský studijní obor Aplikovaná matematika, nevím ale kterou specializaci si vybrat.

Zhruba polovina předmětů je pro všechny tři specializace společná, ta druhá pak profiluje studenty různými směry s ohledem na jejich budoucí uplatnění. O rozdílech v jednotlivých specializacích se dozvíte v tomto videu (v přípravě), můžete se ale také podívat na kompletní studijní plány na stránkách jednotlivých specializací.

Po získání bakalářského titulu plánuji pokračovat ve studiu, Je to u Vás možné?

Ano, je to možné, naše katedra nabízí navazující studijní program Aplikovaná matematika a následně je možné pokračovat i v doktorském studiu.

Je možné studovat tento obor dálkově? Případně, jaké jsou jiné možnosti mimo denní studium?

Bohužel žádný z našich oborů nelze studovat dálkově. Možná Vám může pomoci informace, že povinná docházka je u cvičení a seminářů. Přednášky povinné nejsou. K většině předmětům jsou k dispozici také studijní materiály.
Katedra matematické analýzy a aplikací matematiky, 17. listopadu 12, 771 46 Olomouc
Kudy k nám | Tel.:+420 585 634 602, E-mail: kmaam@upol.cz
tvorba webu Winternet