Nacházíte se v sekci: Věda, výzkum, projekty » Popularizace » Veletrh vědy a výzkumu 2016

Veletrh vědy a výzkumu 2016

15. ročník Veletrhu vědy a výzkumu s mottem Pulzujeme pro vědu se konal ve dnech 24. - 25. června 2016 s cílem strhnout k zápalu pro vědu snad všechny věkové kategorie. Pátek patřil popularizaci vědy v prostorách Přírodovědecké fakulty, kde se prezentovaly stánky pod vedením jednotlivých kateder. V sobotu se akce naopak soustředila do Pevnosti poznání.

Davy dětí a školáků dorazily i ke stánku naší katedry, který pod vedením dr. Burkotové zajišťovali studenti: Kamila Fačevicová, Alžběta Gardlo, Jakub Kmec, Jana Radová a Renáta Talská. Letos jsme vsadili na kouzlo fraktálů a společně s návštěvníky vytvářeli Pythágorův fraktálový strom a zamýšleli se nad fungováním přírody. Tradiční oblibě zejména u menších účastníků veletrhu se těšily hlavolamy, ti větší si mohli vyzkoušet vyřešit logické úlohy a hádanky nejrůznějších obtížností.

Rádi jsme i letos byli součástí největší popularizační akce v regionu a těšíme na další ročník.

Návštěvníci u stánku KMAU stánku KMA na veletrhuTvorba fraktáluStánek KMA na veletrhuVýsledný fraktál