Nacházíte se v sekci: Věda, výzkum, projekty » Popularizace » Veletrh vědy a výzkum 2014

Veletrh vědy a výzkumu 2014

Ve dnech 20. a 21. června 2014 se v budově Přírodovědecké fakulty a v areálu Korunní pevnůstky v Olomouci pořádal tradiční Veletrh vědy a výzkumu.

Také naše katedra přispěla k uspokojení všech zvídavých návštěvníků. Kromě odtajnění matematických karetních triků, řešení zápalkových hlavolamů, hledání falešné mince za pomoci rovnoramenných vah či ověření schopnosti práce s kalkulačkou jsme každého zájemce nechávali nahlédnout do světa fraktálů. Mohl se tak dozvědět nejen to, co se pod tímto zvláštním názvem skrývá, a zjistit, že přírodní fraktály jsou všude kolem nás, ale hlavně se osobně zapojit do tvorby našeho "největšího olomouckého fraktálu".

Zájem dětí i jejich dospělého doprovodu nás mile překvapil a už teď se těšíme na společnou zábavu a poučení v dalším ročníku.

Začátek tvorby fraktáluZačátek tvorby fraktáluInstruktáž návštěvníkůInstruktáž návštěvníkůInstruktáž návštěvníkůInstruktáž návštěvníkůInstruktáž návštěvníkůInstruktáž návštěvníkůTvorba fraktálu návštěvníkyTvorba fraktálu návštěvníkyTvorba fraktálu návštěvníkyTvorba fraktáluTvorba fraktálu návštěvníkyTvorba fraktáluTvorba fraktáluTvorba fraktáluTvorba fraktáluTvorba fraktáluTvorba fraktáluTvorba fraktáluTvorba fraktáluTvorba fraktálu

Katedra matematické analýzy a aplikací matematiky, 17. listopadu 12, 771 46 Olomouc
Kudy k nám | Tel.:+420 585 634 602, E-mail: kmaam@upol.cz
tvorba webu Winternet