Nacházíte se v sekci: Věda, výzkum, projekty » Granty a projekty » Granty a projekty - Mezinárodní projekty (SP)

Mezinárodní projekty ( katedra je spoluřešitelské pracoviště)

Grant EACEA (544609-TEMPUS-1-2013-1-AT-TEMPUS-JPCR), 2013 - 2016

Projekt ACES "Applied Computing in Engineering and Science" si prostřednictvím vytvoření nového navazujícího studijního oboru "Applied Computing" klade za cíl přispět ke zvýšení úrovně vysokoškolského vzdělávání v Ruské federaci a Bělorusku a k lepší integraci jejich vzdělávacích institucí do evropského vzdělávacího systému. Další podrobnosti o projektu najdete v tomto článku.

Eva Fišerová, Karel Hron, Jitka Machalová, Horymír Netuka a Tomáš Fürst jsou členy řešitelského týmu. Do projektu jsou kromě UP, potažmo Katedry matematické analýzy a aplikací matematiky Přírodovědecké fakulty, zapojeny další čtyři univerzity ze zemí Evropské unie (Vienna University of Technology, University of Wuppertal, KU Leuven, Technical University of Lisbon).

Na straně východoevropských partnerů se pak jedná o pět předních vzdělávacích institucí (Tomsk Polytechnic University, Siberian Federal University Krasnoyarsk, Belarusian State University Minsk, Belarusian National Technical University Minsk a Yanka Kupala State University of Grodno).

Další informací najdete na stránkách projektu.


Katedra matematické analýzy a aplikací matematiky, 17. listopadu 12, 771 46 Olomouc
Kudy k nám | Tel.:+420 585 634 602, E-mail: kmaam@upol.cz
tvorba webu Winternet