Nacházíte se v sekci: Zájemci o studium » Studijní obory » BC Matematika a její aplikace

Bakalářské (tříleté) studium

Matematika a její aplikace

Tříleté bakalářské studium oboru Matematika a její aplikace probíhá v rámci programu B1101 Matematika.

Tento obor je primárně určen pro studenty, kteří uvažují o následném magisterském studiu na některém matematickém oboru naší či jiné univerzity. Po ukončení bakalářského vzdělání je rovněž možno odejít přímo do praxe nebo pokračovat ve studiu nematematických oborů.

Naučíme vás zejména tyto disciplíny

Matematická analýza a lineární algebra: Základní nástroje k pochopení a popisu okolního světa aneb funkce, derivace, integrály, vektory a matice.

Programování a výpočetní technika: Co všechno za nás vyřeší počítač a jak se s ním domluvit.

Míra a integrál: Elegantní a komplexní pohled na délky, objemy, povrchy, ale i pravděpodobnost aneb jak sčítat věci, které se vám mění pod rukama.

Diferenciální rovnice: Jak rozumět přírodním zákonům a předpovídat budoucnost lépe než z křišťálové koule.

Pravděpodobnost a statistika: Jak matematicky popsat náhodu a výhodně toho využít.

Podrobný studijní plán najdete zde.

Příjímací zkoušky

Studenti jsou přijímáni bez přijímacích zkoušek za předpokladu, že počet uchazečů nepřevýší kapacitní možnosti oboru. V případě konání přijímacích zkoušek je jejich obsahem matematika v rozsahu učiva gymnázia.

Přijímací zkoušky se naposledy konaly v roce 2005.